top of page
חיפוש

החלק שלכם בצילומי משפחה

עודכן: 19 במאי 2022

מה אתם יכולים לעשות כדי לעזור להגיע לתוצאה מושלמת?


לפני הצילומים:

1. מי כמוני יודעת שקשה לתזמן את העניינים עם הילדים, וככל שהם יותר קטנים יותר קשה לצפות מתי ישנו ומתי ירצו לאכול, אבל בכל זאת אציין שמומלץ להשתדל להגיע שבעים, אחרי תנומה, לא עייפים מדי. אפשר לנשנש משהו קטן לפני הצילומים.

2. לא להלחיץ את הילדים יותר מדי, להסביר להם מה עומד לקרות, להכין אותם: אנחנו נפגוש צלמת נחמדה, תהיה לה מצלמה גדולה, והיא תצלם אותנו. ולהציג את זה כמו שזה, כחוויה נעימה וקלילה. הם ממש לא חייבים לעמוד ולחייך, הם יכולים לשחק, להפריח בועות סבון, או לעשות מה שבא להם. כמובן עדיף שהם יעשו את זה עם הפנים לכיוון המצלמה, אבל במקרה הצורך אני אסתובב סביבם:) 3. לבחור את הבגדים המתאימים - בלי יותר מדי צבעים שונים, בלי הדפסים בולטים. על הנושא הזה תוכלו לקרוא בהרחבה בפוסט נפרד, מומלץ מאוד לקרוא וליישם. לצילומים בחוץ מומלץ נעליים סגורות ומכנסיים ארוכים.

4. אפשר להביא לצילומים משחק פוטוגני, כמו כדור בצבע אחיד, בובה יפה, טרקטור צהוב. מוזמנים להתייעץ איתי לפני לגבי מה שחושבים להביא.

5. אפשר להביא למקרה הצורך נשנוש פוטוגני - כמו טבלת שוקולד שלמה למשל, או פלח אבטיח. במחלקת הפחות פוטוגניים - במבה, בננה..

6. אפשר להביא שמיכת פיקניק

7. אפשר לחשוב על ״קטע״ משפחתי שלכם שאתם רוצים שנביא לידי ביטוי בצילומים - אם נגיד הקטע שלכם הוא לשחק טאקי, אפשר לצלם את זה. להרכיב פאזל, לעשות מסיבת ריקודים עם שיר שהילדים אוהבים, להרים אחד את השני על הכתפיים, ללבוש וואנזי - לגמרי מוזמנים להביא את עצמכם והייחודיות המשפחתית שלכם לצילומים.

8. הסעיף הבא הוא ממש לא חובה, רק אם את בקטע - במידת הצורך, מומלץ ללכת לקוסמטיקאית כמה ימים לפני הצילומים, אפשר למרוח לק, אפשר להתאפר. מה שמתאים:) מה שבטוח, כדאי שלא יהיה לק מתקלף ברגליים או בידיים.


רגע, ואם מצטלמים בבית?

1. אני אבקש מכם לפרוש על המיטה מצעים לבנים

2. מומלץ ממש לשלוח לי כמה תמונות של הבית שאראה את החללים ונוכל לתכנן באיזה חדרים נרצה להצטלם. מה שמנחה אותי זה בעיקר האור הטבעי בבית. נעדיף חדרים כמה שיותר מוארים. בדרך כלל אלה חדרי השינה, הסלון, ולפעמים המטבח.

3. כשאגיע נכבה את כל האורות בבית ונפתח את כל התריסים והחלונות כדי להכניס כמה שיותר אור טבעי.

4. מוזמנים להכין סטים נוספים של אופציות ללבוש. אנחנו בבית, אז אפשר לאלתר:)

5. אתם לא חייבים לסדר! אם אתם ממש מתעקשים, אפשר קצת לפנות. להוריד את מה שיש על השידות ליד המיטה למשל, ורצוי שלא תהיה נגיד ערימת כביסה על הספה.

רגע לפני שמתחילים:

לוודא שאין פירורים על החולצה, לנגב נזלת ורוק, ולוודא אצלכם שאין גומיה על היד - אחד הדברים שהרבה פעמים מפספסים וזה מבאס אחר כך כשרואים את התמונות.


במהלך הצילומים:

1. לשמור על אווירה רגועה. לשכנע את הילדים לשתף פעולה דרך משחק, לא להלחיץ. כנ״ל לגבי בן הזוג:) 2. הכלל הבא נשמע מצחיק אבל הוא אמיתי - לא להצביע. זה אינסטינקט של הורים רבים להצביע על משהו כדי להסב את תשומת ליבו של הילד. תצביעו לשנייה ואז תורידו את היד, זה לא נראה טוב בתמונות. כנ"ל לגבי נפנוף לשלום. סורי:) 3. תסתכלו אחד על השני, תדגדגו את הילדים, תהפכו אותם באוויר, תנו אחד לשני חיוכים וחיבוקים. אם אתם מרגישים רציניים גם זה מותר.


אל תשכחו שמדובר בסך הכל בחוויה כיפית, קלילה ונעימה, בואו להנות וזה גם מה שתראו בתמונות:)

50 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page